10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü

1992 yılından bu yana her yıl “10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü” olarak kutlanıyor. Her sene bugün için Dünya Sağlık Örgütü’nün özel bir tema belirlediğini söyleyen Medline Adana Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Yunus Emre Sönmez, bu senenin temasının ise herkes için ruh sağlığı ve ruh sağlığını güçlendirmek amacıyla “Hadi Yatırım Yapalım” (Let’s Invest) olduğunu ifade ediyor.

Ruhsal hastalıklarının evrensel doğasına ve büyüklüğüne rağmen ruh sağlığı hizmetlerine olan talep ile arz arasındaki uçurum büyüklüğünü koruyor Dünyada görece az sayıda insan kaliteli ruh sağlığı hizmetlerine erişebildiğini belirten Dr. Yunus Emre sönmez, “Düşük ve orta gelirli ülkelerde psikiyatrik sorunları olan kişilerin yüzde 75’inden fazlası hiçbir tedavi görmemektedir. Ülkeler, ortalama olarak ulusal sağlık bütçelerinin yüzde 2’den azını ruh sağlığı hizmetlerine ayırmaktadır” diyor.

Eklenme Tarihi: 10.10.2020
Toplam Sayfa Gösterimi: 238

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

Tıbbi Hata

@2020 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi