Kalbi Duran Hasta 2 Saat Sonra Hayata Döndü

Adana’nın Feke ilçesinde yaşayan ve daha önce kalp ile ilgili hiçbir şikâyeti olmayan 48 yaşındaki Murat Özen, göğsünde hissettiği ani ve şiddetli ağrı nedeniyle çağrılan ambulansta kalp krizi teşhisi konularak Kozan Devlet Hastanesi’ne gitmek üzere yola çıkarıldı. Ancak yolda geçirdiği yeni bir kriz sonrası kalbi duran Özen’e ilk müdahale araçta yapılırken ambulans ekibi acilen daha yakın olan Feke’deki hastaneye dönme kararı aldı.

Feke’ye geri dönen ancak kritik anları atlatamayan hasta için tam teşekküllü bir hastaneye ihtiyaç duyulunca Medline Adana Hastanesi arandı ve durum bildirilerek bu sefer Adana’ya gitmek üzere tekrar yola çıkıldı. Yol boyunca kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata tutunması sağlanan Özen’i Medline Adana Hastanesi Acil Servisi’nde Kardiyoloji Uzmanı Dr. Şükrü Karaca ve anjiyo ekibi karşılayarak derhal işleme aldı.

Geçen süre zarfında neredeyse 2 saate yakın kalbi duran ancak tıkalı damarları Dr. Şükrü Karaca ve ekibi tarafından stent uygulanarak açılan Özen, işlemin ardından Koroner Yoğun Bakım Servisi’ne alınarak takibine burada Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Anestezi Uzmanı Dr. Tacettin Özışık ve ekibi tarafından devam edildi. Olaydan 1 gün sonra gözlerini açan ve normal odaya alınan Murat Özen, hastane koridorunda doktorları ve eşi ile hatıra fotoğraf çektirerek hayata adeta ikinci defa “merhaba” demenin mutluluğunu yaşadı.   

Güncellenme Tarihi: 21.07.2020
Toplam Sayfa Gösterimi: 681

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.