Çocuklarda İşitme Kayıplarına Davetiye Çıkartabiliyor

Bademcik ve geniz eti problemleri özellikle 3-6 yaş arasındaki çocuklarda en sık görülen sorunların arasında yer alıyor. Basit gibi görünen bu rahatsızlıklar ihmal edildiklerinde ciddi sorunlara da kapı aralayabiliyorlar.

Bebeklerde küçük olan bademcik ve geniz eti, özellikle sonbahar ve kış aylarında sık geçirilen üst solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle büyüyebiliyor. Söz konusu durum, ilaç tedavileriyle geriletilse bile enfeksiyon sıklığına bağlı olarak bu iki dokuda görülen büyümeler zamanla kalıcı hal alabiliyor ve bunun sonucunda da tedaviye cevap alınamayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise cerrahi yöntemler gündeme gelebiliyor.

Tedavinin ihmal edilmesi veya doğru uygulanmaması ise yarattığı sıkıntılar nedeni ile çocukta tıkanıklık, ense bölgesinde terleme, sık burun akıntısı ve uyku problemlerine sebep olurken kulakta geçici veya kalıcı sıvı toplanması sonucu işitme kayıpları dahi yaşanabiliyor.

Güncellenme Tarihi: 11.11.2023
Toplam Sayfa Gösterimi: 333

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2023 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.