Şimdi Sünnet Zamanı

Erkek çocuklarının erişkinliğe attığı ilk adım olarak da nitelendirilen sünnet, tıbben bir zorunluluğu bulunmasa da özellikle idrar yolları enfeksiyonları ve ilerde cinsel yolla geçen hastalıkların bulaşma ihtimalini azaltıyor.

Uzmanlar, sünnetin basit gibi görünse de sonuçta cerrahi bir işlem olduğunu hatırlatarak deneyimli cerrahlar tarafından uygun koşullarda ve doğru yöntemlerle yapılması gerektiğini söylüyorlar.

İlk 6 ayda bebekler kısmen hareketsiz olduğundan sünnet işlemi lokal anestezi ile gerçekleştirilebiliyor. Sünnet her yaşta uygulanabilecek bir işlem olmakla birlikte oluşabilecek psikolojik travmaların ve enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi açısından doğumdan sonraki ilk 2 yıl içerisinde yapılması öneriliyor.

Özellikle 2 ila 6 yaş arası cinsel kimlik kazanım dönemi olarak kabul edildiğinden çocuk gelişim uzmanları psikolojik olarak sorun yaşanmaması adına sünnetin 2 yaşından önce veya 6 yaşından sonra yapılmasını öneriyorlar. Gerekirse, 2-6 yaş arası ve üzerinde sünnet genel anestezi altında yapılabiliyor.

Güncellenme Tarihi: 10.07.2019
Toplam Sayfa Gösterimi: 777

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.