Bu Hastalığın İsmi Sizi Yanıltmasın

“Tenisçi dirseği” adı ile bilinen hastalık sadece tenis sporu ile uğraşanları değil, el bileği ile tekrarlayan ve zorlayıcı işler yapan herkesi tehdit ediyor. Hastalık, zamanında yapılan doğru tedavi ve dinlenme ile geçebiliyor.

Burada en çok dikkat edilecek nokta ise ilk şikâyetler başladıktan sonra doktora başvurmak için 6 haftadan fazla beklememek oluyor.

Tenisçi dirseği hastalığına özellikle; marangozlar, boyacılar, tesisatçılar, ofiste sürekli bilgisayar kullanmak zorunda kalanlar ve hatta yoğun ev işi yapan ev hanımlarında bile sıkça rastlanıyor.

Bu rahatsızlığın en önemli belirtisi ise dirseğin dış kenarında bulunan kemik çıkıntısının üzerinde beliren ve ön kola doğru yayılan ağrı ve kavrama güçlüğü oluyor. Öyle ki hastalık ortaya çıktıktan sonra bazen el sıkışmak dahi oldukça ağrı verebiliyor.

Tenisçi dirseğinde hastaların yaklaşık yüzde 90’ı cerrahi olmayan yöntemler ve dinlenme ile iyileşebiliyor. Ancak dinlenme ve alternatif yöntemler kişiyi kesin sonuca ulaştırmazsa cerrahi tedavi kaçınılmaz hale gelebiliyor.

Güncellenme Tarihi: 09.08.2023
Toplam Sayfa Gösterimi: 324

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.