Ozon Tedavisi ile Hizmetinizdeyiz

Üç oksijen molekülünün birleşmesi ile ortaya çıkan ozon gazı, bağışıklık sistemini uyarmak suretiyle tıbbi hastalıklar veya rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılabilir.

Ozon tedavisi ise bir rahatsızlığı ya da oluşan yarayı tedavi amacıyla vücuda ozon gazı uygulanmasını ifade eder. Solunum yolu ile vücuda alınması durumunda pek çok doku ve organ üzerinde toksik etkiler gösteren bu kimyasal bileşen aynı zamanda virüs ve bakteri gibi zararlı organizmalar üzerinde de etkilidir.

Bu yapısı bilinen ozon gazı günümüzde antiseptik etkisinin yanı sıra ağrı kesici, iltihap giderici ve bağışıklık fonksiyonunu düzenleyici etkileri ile mevcut medikal tedaviye yardımcı olacak şekilde “ozon tedavisi” olarak planlanabilir.

Ozon gazının etki mekanizmasının doğru şekilde çalışabilmesi için uygulanacak olan tedavi dozunun doğru hesaplanması önem taşır. Ozon tedavisi uygulanacak tüm tedavi girişimleri mutlaka uzman kontrolünde gerçekleştirilmeli ve hastalar belirlenen süre boyunca yakından takip edilmelidir.

Güncellenme Tarihi: 27.07.2022
Toplam Sayfa Gösterimi: 2301

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.