Rinoplastiye Bakış

Rinoplasti (burnun yeniden şekillendirilmesi) genel anestezi altında, tecrübeli ellerde yapıldığında yaklaşık 1 ila 2,5 saat arasında sürer. Rinoplasti ameliyatı için genel olarak açık ve kapalı yöntem olmak üzere iki ameliyat türü bulunmaktadır.

Söz konusu açık ve kapalı yöntemler burun cildinin altına giriş yöntemleri olup osteotomi yani burnun kemik yapısının şekillendirilmesi ise genel olarak metal osteotomlarla, manuel veya otomatik testerelerle, piezo ya da diğer adı ile ultrasonik enerji ile çalışan aletlerle yapılabilmektedir.

Ameliyat sonrasında hastaları bekleyen olaylar ise bir gece hastanede yatış ve bir hafta sonra uygulanan alçının çıkarılması olarak özetlenebilir. Rinoplasti olan bir hastanın burnunda gelişen ödemin yaklaşık yüzde 60’ı ilk bir ay içinde, kalanı ise ortalama 6 ay ila 1 yıl arasında gerilemektedir.

Hastalarımız aynı gün veya ertesi gün ağrısız bir şekilde evlerinde olabilmekte ve yaklaşık bir hafta sonra işlerine dönebilmektedirler. Yaklaşık 4-6 hafta sonra denize girebilir ve spor yapabilir hale de gelmektedirler.

Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi burun estetiğinin de Plastik Cerrah tarafından yapılması hasta güvenliği ve doğru sonuç alınması açısından en önemli kriterdir.

Güncellenme Tarihi: 02.08.2019
Toplam Sayfa Gösterimi: 688

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.