Sararmış ve Grileşmiş Dişlerden Kurtulmak Mümkün

Günümüzde sağlıklı dişlere sahip olmak kadar daha güzel bir gülümsemeye ve daha beyaz dişlere sahip olmanın herkesin ihtiyacı haline geldi.  Sararmış veya grileşmiş dişlerden kurtulmak, artık diş beyazlatma  “Bleaching”  ve yaprak porselenler “Lamina Venerler“ yöntemleriyle mümkün hale geldi.

Özel Medline Hastanesi Diş hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı, Bleaching veLamina Venerler uygulamasından önce mutlaka dişlerdeki aşınma, kırık, çatlak ve çürük tedavisinin yapılması gerektiğinin altını çizdi. 21’inci yüzyılda, insan fotoğraflarında, ilk tanışmalarda gülümsemenin öneminin daha belirgin olarak öne çıktığını belirten Özel Medline Hastanesi Diş hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı, “Kişiye doğru uygulamalar ile diş beyazlatmak mümkün, diş beyazlatma yani bleaching kimyasal bir karışım sayesinde oluyor. Bu kimyasal karışım içerisinde belirli oranlarda beyazlatıcı ajanlar var bunlar belirli periyotlarla uygulanarak kişide etkin bir sonuca ulaşıyoruz ”dedi.

5-6 Yıl Kalıcılık Sağlıyor

Antibiyotik kullanımına bağlı olan renkleşmelerde, beyazlatma işleminin etkisinin sınırlı olduğunu ifade eden Akçalı; "Bu gibi durumlarda işlem 2-3 seans sürdürülebilir. Beyazlatma işlemi bittikten sonra, dişlerin tekrar eski haline dönmemesi için 1 hafta boyunca sigara, çay ve renkli içecekler tüketilmemeli. Bunlara dikkat edilirse ve sonrasında da dişlere gerekli hassasiyeti gösterirsek beyazlatma işlemi 2-3 tona kadar ve 5-6 yıl kalıcılık sağlayacaktır" diye konuştu.

Sigara Kullanan Kişilere uygulanmıyor

Sigara kullanan kişilere diş beyazlatma “bleaching”  uygulamasının yapılmaması gerektiğini belirten Akçalı “ Sigara kullanan kişilere bleaching uyulmasını önermiyoruz. Çünkü tedaviyle beyazlatılmış dişler kısa bir süre sonra nikotin ve katranın etkisiyle daha koyu bir tona ulaşıyor. Onun yerine yaprak porselen tedavisi ile kişiye daha uzun süreli beyazlık sağlıya biliyoruz. Bunun en büyük avantajı hem güzel homojen bir renk sağlarsınız, hem de dişin formuyla şekliyle oynaya bilirsiniz. Diş aralıkları, diş boşlukları bunların hepsini bu yöntemle düzelte biliriz” dedi.

En Doğal Görünüm Yaprak Protezler ( Porselen Lamina )

Lamina veneer dediğimiz bu restorasyonlara, renk problemine bleecing yetersiz kaldığı durumlarda başvuruyoruz. Ayrıca dişlerin hoş olmayan formlarında aralıklı veya çapraşık dişlerin düzeltilmesinde kullanıyoruz. Bu teknikte diş dokusu kaybı çok az veya hemen hemen hiç yoktur ve güzel bir gülümsemeyi garanti eder.

Güncellenme Tarihi: 26.09.2014
Toplam Sayfa Gösterimi: 3032

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.