Yoğun Bakım Üniteleri

YogunBakim

Genel Yoğun Bakım Ünitesi

Yoğun bakım hizmeti çok yönlü bir ekip çalışmasıyla mümkündür. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuvarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin ve kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir. Her biriminde "ileri teknoloji" yi kullanan hastanemizin “Genel Yoğun Bakım” üniteside benzer şekilde gelişmiş teknolojik ekipmana sahip bir birimidir.

İlk yaştan itibaren tüm kritik hastalarda optimal desteğin sağlanabildiği yoğun bakım servisimizde tüm ciddi acil vakalara anında etkili bir şekilde müdahale edilebilmektedir. Genel Yoğun Bakım ünitesi 24 saat boyunca tecrübeli kadrosuyla hizmet vermektedir. Hastalarımız bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri tecrübeli yoğun bakım hekimlerince sürdürülmektedir. Genel Yoğun Bakım ünitesinde bilimsel ve etik yaklaşımdan hiçbir şekilde taviz verilmemektedir.

İlk yaştan itibaren tüm kritik hastaların kabul edilebildiği Genel Yoğun Bakım ünitesinde;

  • Tüm travma (kafa travması, göğüs travması, ciddi kırıklar, tüm vücut travmaları v.b.) hastalarına,
  • Beyin kanamalarına,
  • Felçlere,
  • Ciddi solunum yetmezliklerine,
  • Ani gelişen veya devamlı böbrek yetmezliklerine,
  • Sinir sistemi hastalıklarına (Myastenia Gravis, Guillian Barre vb.)
  • Ciddi infeksiyonlara,
  • Zehirlenmelere,
  • Ciddi yaralanmalara,
  • Ciddi yanıklara

ve daha birçok kritik hastalığa anında müdahale edebilecek tüm teknik ve personel desteğine sahiptir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Medline Adana Yenidogan Yogun Bakim

Yenidoğan Yoğun Bakım ünitemiz, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Güncel bilgiler ışığında, modern tıbbi donanımıyla bebekleri kısa sürede ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve eğitiminde gerekli kaynakları sağlamaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi, erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), perkütan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü), hasta başı EEG (beyin elektrosu), hasta başı EKO (Kalp ultrasonu), hasta başı USG (beyin ve diğer iç organların değerlendirilmesi için ultrason), retinopati muayenesi (erken doğan bebeklerin göz muayeneleri) de yapılmaktadır.

KVC Yoğun Bakım Ünitesi

Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım ünitesinin görevi, kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların, hayati önem taşıyan fonksiyonlarının kesintisiz takibi ve desteklenmesidir. KVC Yoğun Bakım ünitesi, bölgemizde uluslararası JCI Kalite Belgesini ilk alan hastanemizin başarılı bölümlerinden birisidir.

Bölgemizde referans merkez olan KVC Bölümümüz, özellikle zor vakalar ve ağır hastalar tarafından güvenle tercih edilmektedir. Ameliyat adayları arasında kritik hasta oranı yüksek olmasına rağmen, komplikasyon oranları (felç, infeksiyon-pnömoni, mediastinit, sepsis ve ölüm yüzdesi) en düşük seviyededir.

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi

Koroner Yoğun Bakım, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir.

Özel Medline Adana Hastanesi, Koroner Yoğun Bakım ünitesi bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Ünitemiz uzman doktorlar sorumluluğunda 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Ünitemize kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehtidi altında olan kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan ritim sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritm düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalarda yatmaktadır. Ayrıca kalp ameliyatı geçiren hastalarında genellikle 2 gün Koroner Yoğun Bakım ünitesine alınarak servise çıkmak için alışma ve toparlanma süreçlerini burada yaşamaktadırlar.

Hastanemiz Koroner Yoğun Bakım ünitesi son teknoloji ve modern cihazlarla donatılmış olup her hasta için hasta başı EKG, kan basıncı, nabız, kanın oksijen düzeyi, solunum kaybı, vücut ısısı ölçümlerini devamlı olarak yapılmakta bu özellikler merkezi olarak aynı anda ana bankoda da izlenmektedir.

Hastanemiz Koroner Yoğun Bakım ünitesinde merkezi oksijen sistemi olup, oda hastanın konforu da göz önüne alınarak en iyi şekilde tasarlanmıştır. Ünitemize ziyaret, hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.

Güncellenme Tarihi: 10.01.2014 05:10:43
Toplam Sayfa Gösterimi: 15660

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.