Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Hastalık yapıcı özellikte bir mikrobun vücuda girip yerleşmesi ile oluşan hastalığa Enfeksiyon Hastalığı denir. Tanımdan da anlaşılacağı gibi bakterilere ve viruslere bağlı olarak ortaya çıkan her türlü ateşli ve bulaşıcı hastalık " Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji "nin ilgi alanıdır. Mikrobiyoloji laboratuvarı sonuçları ile hastalık arasındaki yorum köprüsünü kurar ve hastaya en iyi hizmetin verilmesini sağlar.

Bölümde verilen hizmetler;

  • Hastane içindeki antibiyotik kullanımının denetimini yaparak hastane içi dirençli mikroorganizmaların oluşumunu engeller.
  • Hepatit A, B, C, D, E teşhis ve tedavisini yönlendirir.
  • Kronik hepatit B, C ve D için teşhis için gerekli olan karaciğer iğne biyopsisi yaparak tanıya katkıda bulunur, tedavi ve takiplerini yapar.
  • Bulaşıcı Hastalıklar ile ilgili tanı ve tedavi çalışmaları yapılmaktadır.
  • Hastane Enfeksiyonlarından Korunma ve Önleme programı kliniğimiz tarafından yönlendirilip denetlemesi yapılmaktadır. Nedeni bilinmeyen her türlü ateş tanımlanması yapılabilmektedir.
  • Erişkin aşılama yönlendirmesi ve bilgilendirmesi yapılmaktadır.
Güncellenme Tarihi: 04.12.2013 09:38:02
Toplam Sayfa Gösterimi: 9710

Hastanemiz, başta SGK olmak üzere çok sayıda ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş, vakıf, banka, şirket ve odayla anlaşmalıdır. Ayrıntılı liste.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde sitemizde yer alan kullanım koşullarını incelemelisiniz.

@2024 Tüm hakları saklıdır.
Medline Adana Hastanesi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.